HP-relikvie smrti o filmu

24. května 2008 v 9:30 |  Harry Potter
Producenti filmů o Harrym Potterovi potvrdili, že poslední kniha z HP-série od J. K. Rowlingové, Harry Potter a Relikvie smrti, zavíta do kin v dvouch částech, což Daniel Radcliffe ohodnotil jako dobrou zprávu. A to nejen kvůli pohledu na výplatní pásku.

"Měl jsem tušení, že se to stane, a tak jsem nadšený, že se to vyplnilo," povídal Dan. "Ztratili by jste mnoho, kdyby byl natočený jen jeden film - nemůžete si dovolit propást tolik věcí. V čtvrtém a pátém filmu byl dostatek materiálu, kterého jsme se mohli zbavit bez toho, aby jsme změnili samotný příbeh. Ale v sedmém filmu nevidím žádnou vedlejší dějovou linii, která by se dala vystřihnout s tím, že bude story pokračovat v normálních šlépjejích," dodáva Dan.

Poslední složka série o Harrym Potterovi bude mít teda dvě části - první se dočkáme 19. listopadu 2010, druhá zavítá do kin v létě 2011. Problém bude ale v tom, jak vzpomíná Radcliffe, aby scenárista našel bod, kterým skončí první část. "Samozřejmě,bude to výzvou, - a toto bude úloha pre bystrejších, než som ja, - nájsť zlomový bod, pretože v knihe nie je žiaden zreteľný zlomový bod uprostřed příbehu, kde si můžete říct: ,Och, tu je to místo, kde můžeme začít dvojku.' Musí to být vygradovaná a neúprosná příprava na impulz v přbehu, a ne jen místo, při kterém zanecháte diváky. Jsem si ale kistý, že jeden taký impulz najdu."

Daniel je více méně zaneprázdněným hercem. Minulý rok točil v Austrálii drama "December Boys", v Británii vojenský film "My boy Jack" a nezapomeneme ani na jeho kontroverzní divadelní představení "Equus", v kterém se na jevišti ibjevil nahý. Jak to zatím vypadá s Danovým rozvrhem na nejbližších pár roků? "Až dokončím šestý film, který práve točím, chci na chvíli vypnout. Taky pomoct Equus na Broadwayi. A potom nastoupím na snímky o Relikviích, které natočíme naráz už začátkem roku 2009," povídal Daniel.

Poslední2 filmy bude mít pod taktovkou opět David Yates, režisér, který natočil i Fénixův řád a aktuálně pracuje na Princi dvojí krve, jeho natáčením se pomalu finišuje. Aktuálně se točí scény na Astronomické veži, což nám potvrdili jak fans, kteří se zúčastnili natáčení. "Před tím, než jsme tam vůbec vstoupili, nám vzali fotoaparát a museli jsme podepsat dohodu o mlčenlivosti. Warner Bross si chtějí být jisti, že se ohledně filmu a jeho magie nedostane nic ven. Viděli sme pár věcí, které ale nemůžeme zveřejnit, až dokud nebude premiéra. Sorry, fakt nechcem skončit v Azkabanu, hehe," prozradil nám zdroj. Produkční společnost se snaží silou moci uchránit svoje dílo. Zatím nám nezbývá nic jiného, než počkat, dokud film Harry Potter a Princ dvojí krve nebude v kinech. A to bude (doufejme) 27. lisotpadu tohto roku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama